Задать вопрос консультантам по продажам 

"Носки оптом"
в соціальних мережах


Сторінка Facebook

Сторінка
Instagram

Статті

Бактеріостатичні тканини

Бактеріостатичні тканини - це тканини, що перешкоджають росту патогенних (негативно впливаючих на організм людини) мікроорганізмів і сапрофітів (мирно співіснуючих з людиною бактерій, які при гарному імунітеті не завдають шкоди, за винятком неприємного запаху). Вони ліквідують або сповільнюють ріст мікроорганізмів, обмежують розмноження грибків і кліщів, що містяться у білизні та домашньому пилу, а також поверхневому шарі шкіри - епідермісі. Відповідно, перешкоджають утворенню неприємного запаху, алергічних дерматозів шкіри та алергічних реакцій організму в цілому.

Бактеріостатичні тканини відносяться до групи біотекстилю. До цієї групи входять будь-які тканини, що відрізняються біологічною активністю, починаючи з простих антибактеріальних до повністю бактерицидних, і можуть бути використані у вигляді ниток, волокон, наповнювача, тощо. Початково розроблені для спорту (для спортивної нижньої білизни та взуття), бактеріостатичні тканини є одним з пріоритетних напрямів для виробників пряжі та кінцевих виробів.

Терміни

Більш широке вживання терміна «бактеріостатичний», комерційно більш прийнятного, ніж «антибактеріальний», призвело до деякої плутанини у схожих термінах.

Слід розрізняти:

  • Антибактеріальні тканини - зупиняють ріст мікроорганізмів за допомогою спеціального агента, який додається вже в готову тканину. Такий агент поступово вимивається при пранні виробів.
  • Бактерицидні тканини - вбивають бактерії за допомогою потужного хімічного агента. Основна сфера застосування таких тканин - медицина.
  • Бактеріостатичні тканини - зупиняють розмноження бактерій, проте не вбивають їх. Активна складова такої тканини більш стійка до вимивання при пранні, оскільки агент додається безпосередньо у саме волокно а, отже, більш захищений.

Технології

На даний час дуже добре розроблені дві хімічні технології: фінішна (finishing) і пізнє впорскування (late-injection). Ще одна технологія, із застосуванням електронного бомбардування (electron bombardment), знаходиться на стадії розробки.

Фінішна

Це найпростіша технологія. Вона полягає у введенні хімічного агента на останній стадії виробництва - стадії забарвлення. Такий метод довгий час зазнавав критики, оскільки він не забезпечує належної стійкості до прання (агент зникає через 5-6 прань). Однак останні розробки значно покращили якість антибактеріальних агентів, які залишаються в тканині та зберігають свою активність навіть після 50 прань.

Пізнє впорскування

Тканина модифікується на стадії створення пряжі, і агент вводиться безпосередньо у полімерне волокно. Волокно нагрівається до високої температури, і як тільки воно починає плавитися, впорскується антибактеріальний агент (іноді у поєднанні з іншими активними агентами). Потім здійснюється дуже швидке охолодження.

Щеплення (Grafting)

Ця технологія ще тестується, проте вже показала відмінні результати. Вона полягає в бомбардуванні тканини зарядженими частинками, що несуть антибактеріальний агент.

Розробка матеріалів

Більшість сучасних тканин від відомих виробників є бактеріостатичними та прекрасно виконують свої функції незалежно від технології. Тому наведений нижче список тканин аж ніяк не вичерпний. У нього внесені лише найвідоміші та часто уживані бактеріостатичні тканини.

Amicor від ACORDIS

Дія: повільна дифузія. Центральна частина волокна служить резервуаром, звідки агент просочується до поверхні волокна.

Тканина: акрилова (100% або змішана). Випуск розпочато у 1997 році.

Особливості: антибактеріальний агент може бути використаний в поєднанні з антигрибковим (Amicor+) Рекомендована сфера використання: нижня білизна, взуття, спортивна білизна.

Meryl Skinlife від NYLSTAR

Назва бактеріостатичного агента тримається у таємниці. Він контролює ріст бактерій на нефізіологічному рівні та зберігає бактерії, що виконують захисні функції. Цей агент дуже стійкий.

Дія: міграція. Агент вводиться в полімерну матрицю та мігрує з центру до поверхні, при цьому подвоюється ефективність впливу на мікроорганізми.

Тканина: поліамід 6,6 (100% або змішана). Випуск розпочато восени 2000 року.

Особливості: Meryl Skinlife забезпечує відчуття постійної свіжості та прохолоди. Рекомендована сфера використання: одяг для активного відпочинку, шкарпетки, білизна для спорту та фітнесу.

Rhovyl'As від RHOVYL

Антибактеріальний агент, що використовується у цій тканини, повністю антиалергенний - триклозан фірми Ciba. Він також зупиняє розвиток бактерій та зарекомендував себе як дуже стійкий компонент.

Дія: дифузія. Тканина: хлорвміщуючі полімери (Chlorofibre) (100% або у поєднанні з іншими продуктами цієї фірми). Початок виробництва - 1997 рік.

Особливості: У 1998 році розпочато виробництво тканини As+, в яку доданий акарицид, що вводиться в волокно до екструзії. Rhovyl'As+ знищує кліщів, патогенні мікроорганізми. Часто використовується у лляній постільній білизні. Рекомендована сфера використання: нижня білизна, панчішно-шкарпеткові вироби, білизна для дітей та нитки для в’язання.

X-static від NOBLE

Антибактеріальний агент - срібло, добре відоме своєю антимікробною дією. Наприклад, воно застосовується для лікування очних хвороб у маленьких дітей. Технологія полягає в нанесенні на волокно тонкого шару чистого срібла, яке міцно з’єднується з основою. У волокні може міститися до 15% срібла, що позначається і на ціні.

Дія: природне. Срібло, прикріплене до полімеру, природним шляхом вбиває бактерії: рекорд - 99,9% за годину. Вироби зберігають свої антибактеріальні властивості навіть після 250 прань.

Тканина: синтетичне волокно, покрите сріблом. Використовується в поєднанні з основами Coolmax і Thermolite від Invista. Виробництво розпочато у 1987 році.

Особливості: Найкраще волокна з сріблом проявляють свої антибактеріальні властивості у теплому та вологому кліматі, де швидше розмножуються бактерії та патогенні грибки, чим частково й пояснюється висока ефективність цих тканин. Крім того, у срібла дуже висока електропровідність. Це означає, що навіть невеликий шматочок тканини X-Static миттєво розсіює статичну електрику, тому ця тканина є й антистатичною. Рекомендована сфера використання: спортивна білизна, білизна для вулиці.

Silfresh від NOVACETA

Це найостанніше штучне волокно, розроблене австрійським виробником. До його складу входить освіжаючий агент, що запобігає росту бактерій. Ця антибактеріальна добавка витримує 50 прань.

Дія: повільна дифузія. Окремі частинки цього агента досягають поверхні крізь пори у тканині. В ідеалі, щоб забезпечити ефективний захист, у готовому виробі повинно бути не менше 30% волокон Modal Fresh.

Тканина: модифіковане штучне целюлозне волокно (з деревини). Випуск розпочато у 2001 році.

Особливості: агент, що використовується у тканині від компанії Lenzing, ефективний проти грампозитивних бактерій та коків (круглих бактерій) стафілокока, однак неефективний проти грамнегативних і цвілевих грибів. Рекомендована сфера використання: нижня білизна, шкарпетки, легкий одяг для міста, спортивний та робочий одяг, постільна білизна та рушники.

Modal Fresh від LENZING

Це найостанніше штучне волокно, розроблене австрійським виробником. До його складу входить освіжаючий агент, що запобігає росту бактерій. Ця антибактеріальна добавка витримує 50 прань.

Дія: повільна дифузія. Окремі частинки цього агента досягають поверхні крізь пори у тканині. В ідеалі, щоб забезпечити ефективний захист, у готовому виробі повинно бути не менше 30% волокон Modal Fresh.

Тканина: модифіковане штучне целюлозне волокно (з деревини). Випуск розпочато у 2001 році.

Особливості: агент, що використовується у тканині від компанії Lenzing, ефективний проти грампозитивних бактерій та коків (круглих бактерій) стафілокока, однак неефективний проти грамнегативних і цвілевих грибів. Рекомендована сфера використання: нижня білизна, шкарпетки, легкий одяг для міста, спортивний та робочий одяг, постільна білизна та рушники.

Bioactive від TREVIRA

Антибактеріальні добавки залишаються надійно закріпленими на волокні. Біоактивна здатність тканини запобігає росту бактерій та зменшує запах.

Дія: на відміну від інших речовин, що вводяться у волокно, агент, що використовується у цій тканині, не мігрує до поверхні. Бактеріостатична дія відбувається на поверхні самих волокон, а не на тканині, що виключає роздратування шкіри, а також знищення притаманних шкірі корисних бактерій.

Тканина: поліестер. Існує у трьох варіантах: бавовняний Classixx Bioactive, Perform Bioactive і Fill Bioactive для наповнюючих волокон.

Особливості: агент ефективний проти грампозитивних і грамнегативних бактерій та витримує до 100 прань. Рекомендована сфера використання: нижня білизна, спортивна білизна, постільні приналежності (подушки, покривала, тощо)

Blue Bact від TYBOR

Іспанські розробники вирішили включити у цю серію усі створені ними антибактеріальні тканини на основі нейлону, збагаченого керамічними частинками.

Дія: наповнення волокна керамічними частинками запобігає розмноженню бактерій. Цей ефект зберігається протягом 50 прань.

Тканина: 100% поліамід і суміші поліамід / Lycra®. Необхідно не менше 30% волокна для забезпечення антимікробної ефективності.

Особливості: Вироби з цієї тканини особливо ефективні проти золотистого стафілокока. Рекомендована сфера використання: нижня білизна та фітнес (Blue Touch) і спорт (Blue Tech).

Bactekiller від BACTENET

Ця компанія, що виготовляє готові продукти для дому, використовує потужний антибактеріальний агент - Bactekiller від Kanebo. Він вводиться на стадії створення волокна та міцно на ньому закріплюється, забезпечуючи довготривалу ефективність.

Дія: Волокно стає ефективним при контакті. При цьому виділяється активний кисень, що обмежує розмноження бактерій. Ефективність цієї тканини була перевірена в Інституті Пастера в Ліоні.

Тканина: поліестер, що використовується, як у в’язаній, так і в тканій формах, у вигляді 100% поліестеру або у суміші з бавовною, шерстю або Modal.

Особливості: агент Bactekiller використовується у різних волокнах. Рекомендована сфера використання: оббивка меблів, взуття, шкарпетки, нижня білизна та наповнювачі.

Дослідження та майбутні розробки

Нове покоління реагуючих, реактивних (від слова «реакція») тканин.

Удосконалюючи технологію введення активних агентів в основу волокна, фахівці виявили, що цілком можливе і одночасне введення інших активних добавок. Бактеріостатичні агенти, таким чином, відкривають двері цілому новому поколінню реактивних тканин.

Захищаючи довкілля

Дуже важливо контролювати розробки, щоб не допустити заподіяння шкоди навколишньому середовищу. Зважаючи на це, деякі виробники, такі як TREVIRA, наполягають на введенні системи етикеток «екологічно безпечний текстиль». Більшість бактеріостатичних тканин отримують сертифікат Oko-Tex.

Запуск серії Modal Fresh від LENZING був припинений австрійським урядом, який вимагав гарантій повної безпеки та нетоксичності для навколишнього середовища, як самих продуктів, так і усіх стадій виробництва антибактеріального варіанту віскози.

Потенційна медична небезпека

Медичний світ стурбований цією «бактеріологічною війною» і побоюється, що дуже широке поширення антибактеріальних тканин призведе до появи нових, більш стійких штамів бактерій, як це сталося з антибіотиками, зі значно серйознішими наслідками, ніж неприємний запах.

Кошик
Товарів: 0
На суму: 0
Перейти до замовлення