Задать вопрос консультантам по продажам 

"Носки оптом"
в соціальних мережах


Сторінка Facebook

Сторінка
Instagram

Статті

Про ринок еластичних волокон

До моменту появи еластичних волокон розтяжність матеріалів досягалася механічно або шляхом спеціальної обробки. При закручуванні волокна нейлону дійсно надають колготкам м’якість і деяку розтяжність. Однак саме «деяку». І лише при впровадженні хімічної обробки при створенні компанією DuPont de Nemours у 1959 році волокна Lycra® ситуація кардинально змінилася.

Через п’ятдесят років дослідження в області стрейчевих матеріалів відновилися з новою силою. Саме волокно Lycra® зазнало ряд значних змін в області додання комфорту нижній білизні, шкарпеткам та одягу для купання. Назва Lycra® стало майже синонімом еластичних волокон. Однак сьогодні Lycra® не є безумовним лідером на ринку. У секторі еластичних волокон (спандекса - в США) з’явилися і нові достойні імена: Creora® від Hyosung, Dorlastan® від Asahi Kasei, Radicispandex від Radici Group, XLA від American Dow Fiber Solutions.

Зростаючий попит

Високий попит на еластичні волокна довгий час головним чином був притаманний Європі та Америці, проте ситуація різко змінилася з появою нових ринків, що розвиваються. Безсумнівно, одним з головних учасників битви у «світі еластичних волокон» став Китай. Попит у цій країні дійсно виріс неймовірно, з 30 тонн у 2000 році до 190 тонн у 2010 році. Тим часом попит на європейському ринку виріс за останні роки на 5% і стабілізувався на позначці близько 45 тонн.

Постійні характеристики

Характеристики волокна - ось що основне на ринку еластичних волокон. І головна з них - це подовження: 400-450% для Dorlastan® (поліуретанове еластичне волокно), 500-600% для Lycra® і Dow XLA®, до 1200% для Creora®. Очевидно, що стрейчеві властивості надають матеріалам, як трикотажним, так і в’язаним, комфорт та м’якість. Стикаючись з постійними та навіть зростаючими вимогами виробників одягу, особливо трикотажу, ось уже кілька років виробники волокон шукають шляхи диференціації своєї позиції на ринку, представляючи кожен сезон інноваційні продукти.

Наприклад, компанія Hyosung спочатку робила ставку на міцність, проте змінила свої пріоритети у бік більшого комфорту два сезони тому, створивши волокно Creora®Comfort, «найкомфортніше еластичне волокно у світі». Волокно виготовляється з використанням нового процесу полімеризації, при якому досягається надзвичайна однорідність. Hyosung також розробила серію волокон Creora®lite, призначену спеціально для колготок і особливо для новітніх безшовних технологій. Сьогодні ряд волокон Creora® досить великий і включає такі волокна, як С400 (фіксується парою, що запобігає пожовтінню та усадці), H350 (термофіксація для додання кращих властивостей при пранні), H450 (термофіксація при низькій температурі, що дозволяє суміші декількох волокон набувати стійкості до дії високої температури).

Збереження форми

Розроблене у 2005 році компанією Invista волокно XtraLife LYCRA® є результатом багаторічного дослідження. Це волокно дозволяє купальникам зберігати форму та колір, незважаючи на дію хлору. У момент виведення на ринок воно мало на 300% більшу стійкість, ніж відомі на той момент найстійкіші до хлору волокна. Однак ринок не стоїть на місці, з’являються нові волокна - такі як DowXLA, яке просто приголомшило світ еластичних волокон.

Це волокно, що виготовляється за унікальною технологією з поліолефінів (Ластола - в США), заслужено зайняло домінуючу позицію, як дійсно інноваційний продукт, причому, що стосується і комфорту, і легкості. Будучи на 30% легше, ніж еластан, Dow XLA крім своїх еластичних властивостей має низку переваг, таких як унікальне подовження та зворотне відновлення, чудова просторова сталість, гарна стійкість до прання. Однак головною його перевагою є висока стійкість до дії хімічних сполук. Це перше волокно, яке за своєю природою стійке до дії хлору, що доведено його перебуванням більше 1000 годин у ванні з соляною кислотою. Крім того, це єдине волокно, стійке до дії УФ-випромінювання та ксенону, так само як і до хімічних сполук, що входять до складу сонцезахисних кремів.

Мода

Компанія Invista змушена боротися за право лідерства на усіх фронтах і у відповідь на створені компанією Hyosung волокна Creora®Comfort і Creora®Lite представила нові лінії. Lycra®Spa FX™ - нове волокно, створене з використанням мікроінкапсуляції; що надає пом’якшуючі або освіжаючі властивості: Naturals з алое вера, вітаміном Е та екстрактом морських водоростей і Aromatherapy з лавандою, ваніллю або перцевою м’ятою. Ще одна нова лінія - Lycra®Fresh FX™ - також представлена у двох різновидах: лінія еластичних тканин з мікрокапсулами ароматів і лінія дихаючих, швидковисихаючих тканин, що виготовляються з поліамідного волокна X6300, що має в поперечному перерізі чотири капілярних канали. Волокно Xtra Life стійке до дії хлору і виготовляється в абсолютно новій «чорній» версії, що з’явилася на ринку в минулому році. Воно має додаткові властивості, наприклад прекрасну здатність зберігати колір, незважаючи на багаторазові прання та дію хлору. Забарвлене у чорний колір в момент прядіння, волокно Xtra Life повністю невидиме на чорних та темних купальниках і тривалий час зберігає свою еластичність і форму.

Нещодавно компанія Hyosung також представила чорне волокно, Creora®Black H100D. Завдяки своєму чорному кольору воно дозволяє уникнути надмірного використання фарб, що робить його більш дешевим і чистим. Це волокно чудово поєднується з іншими кольорами, так само як і антрацитовий колір, з його допомогою можливе створення нових ефектів, візерунків і смужок.

Екологічна безпека

Не секрет, що екологічна безпека набуває все більшого значення. Asahi Kasei - єдина компанія, якій вдалося налагодити виробництво дійсно екологічно безпечних еластичних волокон – таких, що переробляються, біо розкладаються та виготовляються з повністю перероблених волокон - Roica®EF.

У світлі цих тенденцій компанія Hyosung пропонує оригінальну продукцію на основі волокон Creora®, що є екологічно безпечною та призначена для з’єднання з натуральними та органічними волокнами, наприклад бамбуковими, соєвими, а також з органічною бавовною. Варто відзначити, що технологія виробництва деяких варіантів волокна Creora® - таких як Creora®H450 (для з’єднання з чутливими до температури волокнами), Creora®H400 (надає максимальну стійкість форми готовим виробам) - дозволяє проводити їх низькотемпературну обробку, тобто з’єднувати з органічними волокнами. Беручи до уваги те, що низькотемпературна фінішна обробка вимагає менше енергії та, відповідно, виділяється менша кількість вуглецю, ця серія волокон може розглядатися як продукція зі зниженим екологічним навантаженням. Ще одним прикладом є волокно Creora®H350, яке стійке до високих температур, може бути змішане та пофарбоване з поліестером. При цьому фарбування поліестеру при високій температурі вимагає меншої кількості фарби та води.

Своєрідним чином свою турботу про навколишнє середовище проявила і компанія Invista, створивши колекцію Lycra®Xtra Fine Collection. Виготовлена з круглих ниток і ниток, що чергуються, вона ідеально підходить для невидимої підтримки та створення виробів з ефектом другої шкіри. Волокна цієї колекції можуть бути з’єднані з такими новими натуральними волокнами, як органічна бавовна, бамбук, джут, пенька та соя.

Кошик
Товарів: 0
На суму: 0
Перейти до замовлення